Emadepäeva kink – lihtsam kui sa arvad!

Selleks, et emale näidata, kui väga sa teda hindad, on emadepäeva kink omal kohal. Seejuures ei pea emadepäeva kingitus olema kallis või haruldane. Meelt rõõmustab kingitus, mis on hästi läbi mõeldud ning armastusega välja valitud. Ent kuidas leida see õige kingitus emadepäevaks?

emadepäev kingitus, emadepäevaks kingitus ja kingid emadepäevaks

Emadepäeva tähistatakse Eestis iga aasta maikuu teisel pühapäeval. Valmistuma võib aga hakata tunduvalt varem, et oleks aega parima kingituse leidmiseks. Kui endal on mõte kokku jooksnud, loe edasi, millised emadepäeva kingitused on üldse olemas!

1.     Elamus kestab igavesti

Viimasel ajal kogub üha rohkem populaarsust elamuste kinkimine! Elamused on ideaalsed kingitused emadepäevaks siis, kui ei soovita koju liigseid asju. Kingiks saadav elamus võib olla midagi vaid nii emale endale, kui ka midagi koos nautimiseks.

Seikluselamus, ühine minireis, oodatud teatrietendus või poputav massaaž – variante on pea lõputult ning kõik sõltub sellest, mis emale meeldib. Isetehtud emadepäeva kingitused elamuste maailmas võivad tähendada näiteks isetehtud kinkekaarte! Olgu see siis ühine filmiõhtu, isevalmistatud õhtusöök või matk rabajärve juurde. Head mälestused on lihtsalt hindamatud!

2.     Ehtelaeka täiendamine

Enamik naisi armastavaid ehteid. Erinevus tuleneb ehte tüübist (kas kõrvarõngad, kaelakee, sõrmused või käevõru), materjalist ning üldiselt disainist. Selleks, et kingitus emale emadepäevaks teda tõeliselt rõõmustaks, peab leidma meeldiva ehte. Abistavaks nipiks on ema ehtelaekasse piilumine ning ehk ema sõbrannadelt uurimine, mida nemad soovitaksid.

Ehte kinkimisest võib kujuneda tore komme, kus iga-aastane emadepäeva kingitus rikastab ehtelaegast. Nooremate laste jaoks tähendab see, et pole vaja kogu taskuraha ühe kingi alla panna. Nutikaks mõtteks on vaadata ripatseid ja helmeid, millega saab olemasolevaid ehteid täiendada ning soovi järgi välja vahetada.

3.     Midagi praktilist

Emadepäev kingitus võib vabalt olla ka midagi praktilist, mida ema kasutaks igapäevaselt või vähemalt regulaarselt. Iga kord, kui kingitus kasutust leiab, meenub ka mälestus toredast päevast. Mis võiks olla aga praktiline ja samas oodatud kingitus? Kvaliteetselt valmistatud rahakott kestab aastaid ja sellele saab graveerida soovitud kujunduse. Ka käekott või arvutikott on midagi, mis on praktiline aga samamoodi südamest tulev kingitus.

4.     Ajutine aga hinnatud

Emadepäeva kingid ei pea olema midagi, mida saab ka kümne aasta pärast riiulil imetleda. Olulisem on mõte ja mälestused, mis säilivad ka siis, kui kingitus ise on juba läinud. Ja selliselt leiab kingid emadepäevaks kohe hulga kergemalt!

Näiteks sobib siia väga hästi imeline lillekimp. Aga mis lilli kinkida emadepäevaks? Muidugi ema lemmiklilli! Kui ei tea neid, võib valida värvi või välimuse järgi või ka ise kraavipervelt tärkavaid kevadlilli noppida.

Osavnäpud võivad ette võtta koogi valmistamise. Jah, see emadepäeva kink võib küll olla natuke nätske või kõrbenud, kui oskused pole veel parimad, ent mälestus meeldivast ühisest hommikust ei kao kuhugi.

Samasse kategooriasse saab liigitada ka kommid ning šokolaaditahvlid, mis on tihtipeale temaatilised või mida on võimalik isegi personaliseerida. Ideaalne võimalus, et pakkuda emale midagi, mida ta tõesti naudib.

5.     Toeta ema hobisid

Mõnikord kipume unustama, et ema rolli kõrval on ta siiski ka täiesti omaette isiksus, kellel on soovid, unistused ja hobid. Miks mitte hobi toetamisega emale oma hoolimist näidata? Lugemishuviline ema on aga õnnelik, kui kinkida talle meeldiva ajakirja tellimus või raamat, mida ta on juba tükk aega lugeda soovinud. Kokkaja võib rõõmustada praktilise ja kvaliteetse köögitarbe üle, rohenäpule saab heameelt valmistada mõne kasuliku tööriista või huvitavate taimedega.

Emadepäeva kingitused võivad tõesti olla seinast seina ning nagu juba mainitud, siis kõige olulisem pole mitte ema väärtesemetega ülekuldamine, vaid kingituse taga peituv mõte ja sel kaunil kevadpäeval ema meelespidamine.