Parimad jõulukingid lastele

Jõulud on imeline aeg, see on aeg, kui saame veeta palju aega koos oma kallimatega ja kingida üksteisele oma aega ja tähelepanu. Lastega peredes on aga ka olulisel kohal kingitused. Millised on aga parimad jõulukingid lastele, mis pakuvad samaaegselt rõõmu ja on ka kasulikud? Jagame sinuga ideid, milline on meie arvates parim jõulukink lapsele.

Sooduspakkumised:
Rume.ee soodsad laste jõulukingitused

Laste jõulukingid olgu lõbusad ja harivad

Jõulukingid lastele tuleb valida vastavalt vanusele, lapse huvidele ja soovidele. Kõike seda tuleb võtta arvesse, kui oled jõulukinki lapsele valimas. Tutvu meie soovitustega erinevas vanuses laste jõulukinkideks!

Populaarsed jõulukingid lastele alla 1 aasta

Kui sinu kodus on kasvamas beebi, siis see on üks põnevamaid aegasid. Sinu väike laps õpib alles maailma kompama ja avastama. Jõulukingid lastele, kes ei ole veel saanud aastaseks või kohe saavad, võiksid olla seotud nende erinevate oskuste arendamisega.

Näiteks sobivad selleks pehmed lasteraamatud, mida kombates saavad nad harjutada haaramist ja katsumist. Sarnaselt beebide raamatutele on heaks kingituseks pehmed pallid, närimislelud kui ka palju muud. 

Kui sinu laps hakkab end juba vaikselt püsti tõstma, siis on tema jaoks ideaalne kingitus beebidele mõeldud käsipuu, mida saab kasutada püsti tõmbamiseks. Beebide käsipuu on praktiline jõulukink lapsele, kes on õppimas püsti tõusmist.

Kui ta on juba pea ühe-aastane või natukene vanem, armastab ta ronida. See on juba õige aeg, kui tasub mõelda mõne ronimiskolmnurga, Pikleri kolmnurga soetamise peale. 

Eelnevalt välja toodud jõulukingid lastele on nende oskuseid arendavad aga samal ajal ka väga lõbusad! Leia oma lemmikkingitus!

Laste jõulukingid kuni 3 eluaastani

Kindlasti oled kuulnud tasakaalu jalgrattast. Kas teadsid, et olemas on ka tasakaaluratas, mis on mõeldud lumistest nõlvadest alla laskmiseks või kelgutamiseks mööda tasast maapinda. Selline sõiduvahend on lausa ideaalne sinu lapsele. 

Kas sinu lapsele meeldib mängida pusledega? Kaalu mõne laste puslekomplekti või näiteks magnetilise pusle soetamise peale. Kui ta armastab aga liikuda, siis mõtle, kas ehk kodune tasakaalurada või mõni laste õuemäng oleks midagi, mis talle huvi pakuks. 

Populaarsed jõulukingid lastele, kes on 4- kuni 5-aastased

Millised on need populaarsed jõulukingid lastele, kes on juba piisavalt suured ja aktiivsed? 4- kuni 5-aastased on juba sellises vanuses, kus nad võivad osata juba ise küsida kindlaid kingisoove. See on vanus, kus nad on aktiivsed, arukad ja tähele panevad, neile meeldib teha palju asju koos sinuga või lüüa kaasa nö täiskasvanute tegevustes.

Mänguköögid on üheks võimalikuks kingiideeks selles vanuses lastele. Mänguköögid on ideaalsed jõulukingid lastele, kes armastavad söögi tegemisesse kaasa lüüa. Seda võib imehästi kasutada päris toidu ettevalmistamises, aga ka mängimisel. 

Jõulukingid lastele, kes on juba selles vanuses, võivad olla ka erinevad sporditarbed või aktiivsed mängud. Kui ta armastab jalgpalli, kingi talle uus pall. Kui oled märganud, et tema kireks võib olla hoopiski korvpall, siis leia kas tuppa või õue mõeldud korv koos palliga. 

Jõulukingid lastele – kuidas valida kink igas vanuses lapsele?

Nii nagu juba loo alguses mainitud, sõltuvad jõulukingid paljuski sellest, mis on lapse huviks kui ka vanuseks. Seega vali sellised jõulukingid lastele, mis vastavad nende huvidele ja soovidele. Kui sinu jõulukingi ideed on otsa saanud ja sa otsid kinki mõnele teisele väikesele lapsele, siis tutvu meie soovitustega ja leia ideaalne jõulukink lapsele.

  • Arvesta lapse vanusega

Iga mänguasi ei sobi igal lapsele. Paljud mänguasjad on mõeldud kindlale vanusele. Veendu selles, et välja valitud mänguasi või mõni muu kingitus on eakohane.

  • Arvesta lapse huvidega

Kas sa tead, millega laps tegeleb või mida ta soovib teha? Ideaalsed jõulukingid lastele pakuvad neile huvi ja vastavad nende hobidele või lemmiktegevustele. Kui sa ei tea, mis need on, küsi lapsevanema käest. 

  • Arvesta sellega, mis on tal olemas

Vali selline kingitus lapsele jõuludeks, mida tal veel ei ole, aga mille järele on vajadus. Seda saad sa täpsemalt uurida tema ema ja/või isa käest. 

  • Veendu, et kõik mänguasjad oleksid ohutud

Jõulukingid lastele peavad olema ohutud. Kõik mänguasjad või mängulise funktsiooniga muud laste vahendid peavad omama CE-märgist. Veendu enne ostu, et see on toodetel olemas.

  • Tee midagi ise

Selleks võib olla jõulusokk, soojad sokid lasteaias kandmiseks või mõni tore kaardikene. Jõulud on hoolimise aeg, üllata ise tehtud kingitusega või tee seda koos lapsega!

Väikelastele (ja ka muidugi suurematele lastele) meeldib väga vannis käia, mistõttu on tore ja praktiline kingitus vannigeel, mis säilitab naha loomuliku niiskuse ja pakub samal ajal nahale vajalikke toitaineid (https://www.apotheka.ee/babe-pediatric-vannigeel-500ml-pmm0099978ee). Nii on lapsel rõõm minna vanni, võttes kaasa oma lemmiku vannigeeli ja emal süda rahul, et lapse nahk on niisutatud. Babe tooted sobivad kogu perele, mistõttu võivad sama vannigeeli kasutada ka teised pereliikmed.
Hammaste pesemine on palju lõbusam, kui on uus hambahari ja uue maitsega hambapasta. Lastele üldiselt piparmündimaitselised hambapastad ei meeldi, mistõttu võiks proovida mahedama maitsega hambapastasid. Näiteks metsmaasikamaitseline hambapasta (https://www.apotheka.ee/biorepair-hambapasta-kids-metsmaasika-0-6-a-50ml-pmm0148348ee), mis kaitseb hambaaukude tekke eest ja tugevdab hambaid ning uus ägede pildiga hambahari sobivad imeliselt kingiks. Selline kingitus motiveerib last ka rohkem oma hammaste eest hoolitsema.

Loodame, et leiad meie juhendi põhjal kõik vajalikud jõulukingid lastele! Kogu inspiratsiooni Rume e-poest!