Laste kingitused, mis loovad mälestusi 

Levinud on arusaam, et teatud tüüpi kingitused ei ole hea laste kingitused. Tihtipeale öeldakse, et sellesse kategooriasse kuuluvad riideesemed nagu laste kleidid või sokid, raamatud aga ka liiga lihtsana näivad mänguasjad. Tegelikult võib iga kingitus olla lahe kingitus, kui teada millele valimisel tähelepanu pöörata.

Miks laste kleidid on hea kink?

Alustame kohe sellest, et riided võivad olla ühed parimad laste kingitused, seni kuni valiku tegemisel on silmas peetud paari lihtsalt soovitust. Esiteks, jõuludeks ei saa kinkida suvalist riideeset, millega lihtsalt pakki täita. Kõige vingemad laste kingitused on need, mis üllatavad natuke aga lähevad siiski täppi.

Seega mitte tavalised laste kleidid Hansapost veebipoest, vaid laste kleidid kingisaaja lemmikuima Disney printsessi stiilis on kindlasti palju parem valik. Ja mitte lihtsalt pidžaama, vaid pidžaama, mille muster on tuttav telesaatest, mille fänn laps on. Riided ei pea olema igav pusa, vaid võib olla äge kostüüm mida ka tulevikus kanda või uhked printsesside stiilis laste kleidid. Ja kindlasti peavad need olema õiges suuruses, et kingitus kohe seisma ei jääks. Niimoodi lähenedes ei valmista pehme paki saamine mingit pettumust.

Mida teha raamatute ja pusledega?

Miskipärast arvatakse, et kingikotist on lõplikult välja jäänud ka raamatud ja pusled. Vale puha! Endiselt on rohkelt lapsi, kelle silma paneb uus pusle või lugemata raamat tõeliselt särama. Paljudele tuleb seda aga lihtsalt õpetada, et ka raamat ning pusle võivad olla head ajaveetmise võimalused ning siin sõltub jälle palju tehtud valikust.

Raamat peab olema sobiv nii vanuseliselt kui temaatiliselt. Oletame, et kingisaaja armastab üle kõige põnevaid mõistatusi. Tõenäoliselt sobiks talle hästi mõni lastedetektiivide sarja raamat. On ta aga Minecrafti fänn, leiab raamatupoest asjakohase teose. Samuti on oluliselt kasvanud Kaup24 puslede valik: Ravensburger ja Paw Patrol pusled, pusle loomapiltidega väikelastele; fotod meelelahutusmaailma staaridega aga ka võimalus tellida pusle endale meelepärase fotoga.

Laste kingitused võivad panna aluse traditsioonile

Teine viis, kuidas sellised tavalisena tunduvad jõulukingid lastele erilisemaks muuta, on siduda need mõne põneva traditsiooniga. Võtame pusle. Kui kinkida igale pereliikmele üks pusle, siis võib sättida nii, et järgmisel päeval pannakse need kokku. Või siis hoopis üks suur, näiteks 1000 tükiga pusle, mida üheskoos kokku panna.

Sama on ka raamatutega – jõululaupäeva järgne hommik võiks alata rahulikult, mõnusa hommikusöögi ja kuuma joogiga, mille kõrvale saab raamatut lugeda ja mõtteid vahetada. Ja riided – uhiuued laste kleidid sobivad imehästi sugulastele külla minekuks või ka kodus pidulikuma meeleolu tekitamiseks nii et kohe pärast jõule uued riided selga! Mida aasta edasi, seda tugevamaks traditsioonid kujunevad ja lõpuks ongi laste kingitused esimeseks sammuks helgete mälestuste loomisel.